Kitaplarımız

Kişiliğimi Kaybettim Hükümsüzdür (Y Kuşağı İlavesi İle) 2.Baskı
Levent ŞAHİN
KDV Dahil
140
Bu kitaptan Adet
Kitap Detayı
Yazar  Levent ŞAHİN
 Yayın Evi  BEKAD Yayınları
 Türü  Kişisel Gelişim
 Cilt Bilgisi  Tek Cilt
 Kapak  Renkli Karton Kapak
 Kağıt Bilgisi  1. Hamur
 Basım Tarihi  Nisan 2014
 Basım Bilgisi  2. Baskı
 Sayfa Sayısı  160
 Kitap Boyutları  14*22
 ISBN No  978-605-5202-11-8

Tanıtım 
İnsan tutum ve davranışları binlerce yıldır gizemini koruyan ve üzerinde devamlı olarak araştırmalar yapılan son derece önemli bir husustur. Özellikle psikoloji ve sosyoloji bilimi bu konuda yoğun çalışmalara sahne olmaktadır. Gerek birey gerekse de toplumların bir olay karşısında nasıl ve ne şekilde tepki verebileceklerini önceden kestirmek çok güç. Ne yazık ki çoğu zamanda olası değil gibi gözükmekte.
 
İşte bu noktada bireyin davranışları ve tepkilerini anlamak bunu formüle etmek ve sosyal yaşamda toplulukları buna göre anlamak ve doğru algılamak çok önemli bir konu haline geliyor. Oysa şöyle bir baktığımızda etrafımızda olan kimselerin bir çok tutum ve davranış açısından birbirlerine benzedikleri, bazı hal ve hareketlerde de ayrıldıkları çok rahatlıkla görülebilir. İşte bu noktada dört farklı kişilik ve davranıştan söz edebiliriz. Bu da bize hem karşımızdaki bireyi anlamada hem de bireylerin oluşturduğu toplulukları anlama ve algılamada büyük kolaylık sağlar.
 
Kaldı ki, bu eserde yapılan sınıflandırma ve açıklamalarla ister eş seçimi olsun isterse arkadaş, iş ve dost seçimi olsun çok rahatlıkla kimlerle anlaşıp kimlerle de ayrılabileceğinizi kendi kendinize belirleyebilir ve böylece insan tutum ve davranışlarını kestirmede eskiye nazaran daha nitelikli ve doğru kararlar verebilirsiniz. Özellikle iş ve aşk yaşamınızda daha isabetli ve tutarlı kararları eserde anlatılanlar eşliğinde uyguladığınızda çok büyük doğruluk ve isabet oranı ile belirleyebilirsiniz.
 
Günümüzdeki iletişim kazaları ve anlaşmazlıkların da kökeninde hep bu birbirini anlayamama ve aslında tanımama hadisesi yatmaktadır. Özellikle insan davranışlarının önceden kestirilemez ve öngörülemez olması iletişimin önündeki en büyük engel olarak karşımızda durmaktadır. Bu nedenle eserde yer alan “buz dağı” yöntemi bu karmaşayı ve sorunu ortadan kaldırmada değerli okurlara çok önemli ip uçları vermektedir. Hele hele iş aşk yaşamı ve eş seçimine geldiğinde burada anlatılanlar daha da bir ö nem arz etmektedir.
 
Başlıca dört kişilik olduğunu ve bunu daha iyi anlaşılması için dört bilinen renkle (kırmızı, mavi, sarı ve yeşil) tasvir etmemizin amacı hem konunun daha iyi anlaşılması hem de tüm okurlara basit, sade ve anlaşılır olmasını sağlamaktan ibarettir. Özellikle aşk yaşamında bazı renklerin birbiriyle bir yastığa baş koyup bir ömür mutlu mesut yaşama becerisini gösterirken neden bir Kırmızı Yeşil birlikteliğinin daha en başından yanlış olduğunu bu eserde rahatlıkla bulabileceksiniz.
 
Herkesin birbirini daha iyi anlayacağı ve tanıyacağı bir dünya sanırım barış, esenlik ve huzurun da hakim olacağı bir atmosfer olacaktır.
 
Levent ŞAHİN

Kitabın İçindekier Bölümü İçin Tıklayınız...        

Tüm Kitaplarda %50 İndirim

100 TL ve üzeri alımlarda geçerlidir.

*Haziran sonuna kadar geçerlidir. 

2'li Kişisel Gelişim Seti

Taşınır Mal Sistemi

Uygulama Örnekleriyle Birlikte 

TAŞINIR MAL SİSTEMİ

Kişisel Gelişim

Kişisel gelişim alanında önemli bilgiler içeren kitabımızı mutlaka almanızı tavsiye ederiz.

Mutlu Hafta Sonları

Stoklarla Sınırlıdır!

        390 TL yerine 190 TL

Bütçe Dönemi Kampanyası

Sıradışı Akıl Oyunları

 

SIRADIŞI AKIL OYUNLARI 

Oğuz Saygın

Tüm Kitabevlerinde Bulabilirsiniz.

Yayınlarımızdan Sayfalar

Kitapların içeriği ile ilgili daha detaylı bilgi edinebilmeniz için "Yayınlarımız" dan bazı sayfaları siz okuyucular ile paylaşacağız.

Devlet Muhasebesi

Devlet muhasebesini anlamak isteyen üst yönetici ve kurum personellerine ve aynı zamanda, iç ve dış denetim yapanlara bu çok önemli kitabı mutlaka almalarını tavsiye ederiz.

Kitap Sipariş

Telefon   : 0242 345 33 38
Faks        : 0242 345 93 63
E - Mail   : bilgi@bekadyayinlari.com
Website  : www.bekadyayinlari.com

https://www.vizyonder.org.tr/yayin-siparis

© 2016 BEKAD YAYINLARI Tüm hakları saklıdır.
Bu web sitesindeki tüm içerikler bilgilendirme amaçlıdır. Web sitemizde yer alan görsel ve yazılı içerikler Derneğimize ait olup, Derneğimizin yazılı izni alınmadan hiçbir yazılı/görsel içerik, logo, kopyalanamaz, kaynak gösterilemez ve başka yerlerde kullanılamaz. İçeriklerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.